Bir galibiyeti veya vaziyeti mükâfatlandırmak emeliyle genellikle kırmızı kadife kutu içinde ibraz edilen ve manevi kıymeti olan; üzerinde ad, dilek, temenni ve teşekkür yazılarının bulunduğu, birçok farklı şekilde hazırlanabilen levhadır.

İnsanlara özgüven depolamada destekçi olmak için kullanır. Sizin zaferinizi taktir ediyorum anlamına kazanç. Alan şahısta bir özgüven, karşısında ki insana saygı oluşur. Değer bildiğini sezer. Bu manevi ödül gelecek kuşaklara, torunlara hoş bir misal olsun diye konutların en hoş köşelerinde sergilenirler. Başka bir deyişle plaket; teşekkürü, sadakati, iyi maksadı ve bundan sonra yapacak işlerin teşvik etmesine neden olur.

 

Kristal Plaket Nedir Üretimi Nasıldır?

Kristal plaket mahsulleri rastgele bir etkinlik içerisinde misyon yapan insanları mükâfatlandırıp motive etmek için tercih edilen bir promosyon ürünüdür. Sırçadan üretim edilen bu mükâfatlar üzerinde istenilen adın ya da sloganın yazılabildiği mahsullerdir. Plaket hazırlanırken tamamen şahsa özel bir biçimde üretilebilirler. Bu mahsuller aynı zamanda promosyon emelli kullanılan plaket cinsleridir.

Sırçanın biçimlendirilmesi ile oluşan kristal plaketler şık ve canlı görüntüleri ile kristale eş ve bu görüntüsüyle oldukça insanların dikkatini çekmektedirler. Sırçanın özel vasıtalarla kesilerek ortaya çıkarılan bu mahsuller tüm yaş gruplarının severek kullanabilecekleri cinsten armağanlardır. Fakat kristal plaket çoğunlukla işletmelerin kendi çalışanlarını mükâfatlandırmak ya da motivasyonlarını yükseltmek için sipariş ettikleri promosyon mahsulleri olarak dikkat toplar. Buna karşın oldukça değişik kullanım emelleri de bulunabilir. Bunlara misal olarak; doğum günü armağanları, düğün organizasyonları ya da dostların kendi aralarındaki armağanlar sayılabilir.

Kristal plaketlerde kullanılan sırçalar çok değişik kaplamalar halinde sunulmaktadır. Bu kaplamalar kumlama, saydam, beyaz, altın ya da gümüş kaplama biçiminde sıralanabilir. Bu kaplama yöntemleri sayesinde hediye edilecek olan kristal plaket mahsulü daha da göz alıcı ve dikkat çekici bir hale getirilmiş olur.

Promosyon mahsulleri şirketlerin, mekteplerin, sağlık kuruluşlarının; bankaların ya da usunuza gelmeyecek neredeyse her sektörün sıklıkla kullandığı mükâfatlandırma vasıtalarındandır. Bu promosyonların da başında kristal mahsuller kazanç. Size bir kristal plaket verildiğinde çalıştığınız sektörün başarılı bir elemanı olduğunuzu düşünerek motive olursunuz. Bütünde bu emele iştirak eden bu mahsuller oldukça muhtelif malzemelerden üretir. Altın, gümüş ya da öteki muhtelif kıymetli metallerden imal edilebilen kristal plaket çeşitleri ve üzerine yazılacak yazıları ile oldukça şahsileştirilebilen mahsullerdendir. Kişiselleştirme de bir armağanlık eşya için çok ehemmiyetli ve aranan bir özelliktir.

 

Ahşap Plaket Özellikleri

Şahsi hediye olarak ön tasarıya çıkan ve değişik alanlarda galibiyet kazanmış bireylere ibraz eden plaketler; yapım sırasında kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermekte, bu değişiklik onurluğun maliyetini de etkilemektedir. Plaket cinslerinden bir tanesi olan ve bir hayli insan tarafından seçim edilen ahşap plaket; özel bir baskılama sürecinden geçilerek üretilmektedir.  Sublimasyon mürekkepli baskı cihazlarından çıkan görsel / metin temelli çıktıların metal levhalara yapıştırılıp; preslenmesi ve preslenen malzemenin ahşaba yerleştirilmesi neticeyi oluşan ahşap onurluk; pek çok organizasyonda seçim nedeni olmaktadır.

Bir hayli plaket cinsine göre çok daha uygun bir maliyete sahip olan ahşap plaketlerin; özellikle mezuniyet merasimlerinde, çalışkan olan talebelere sunulduğu görülmektedir. Saygın bir görüntüye sahip olan bu plaketlerin yapımı sırasında dikkat edilmesi gereken noktaların ne olduğu bir hayli insan tarafından merak edilmektedir.

Ahşap plaket imali, yüksek teknolojiye sahip olan aygıtlar tarafından yapmak gidişatındadır. Zira plaket baskılama safhası oldukça ehemmiyetlidir ve onurluğun üretilmesi noktasında bir hayli iş baskılama sırasında yapılmaktadır.

Birbirinden hoş plaket mükâfatlarını sevdiklerinize; ya da işletmenizde hizmet veren başarılı çalışanlarınıza armağan ederek onları neşelendirebilirsiniz. Pius Ajans olarak yapımını uzun senelerdir zaferle sürdürdüğümüz plaket mahsullerimiz için bizimle iletişime geçin.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png