Bayrak Çeşitleri Kullanım Alanları

Bayrak Çeşitleri Kullanım Alanları Bayrak kendine has bir dizayna ve renge sahip, genellikle dörtgen şeklinde bir bez parçasıdır. Bir sembol, logo veya dekorasyon için tercih edilir. Ayrıca kullanılan bayraklar, grafik tasarıma da atıfta bulunur. Bunun dışında bayraklar, iletişimin zor olduğu deniz feneri yakınları ve plaj gibi yerlerde tanımlama ve sinyal için genel bir araç haline gelmiştir.

Bayraklar, kullanım alanı ve amacına göre çeşitli türlerde imal edilebilirler. Şekli, boyutu veya kullanım alanı gibi maddeler gözetilerek imal edilen bayrak çeşitlerimiz hakkında bilgi edinmek için; bloğumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Gönder Bayrağı

Bu bayraklar, okul ve belediye binaları gibi resmi alanlarda gönder direğinin en üst kısmında dalgalanan dikdörtgen biçimindeki bayraklardır. Çoğunlukla dış mekan hususlarına uygun imal edilirler.

Kırlangıç Bayrak

Bu bayraklar, alt bölümünün kırlangıç görünümünden dolayı kırlangıç bayrak adını almaktadır. Kırlangıç bayrak, flama bayrak modelidir ve ince, uzun, alt kısmı ters v biçimindedir. Baskısı raşel veya saten parlak kumaşa yapılarak imal edilebilir. Genellikle firma ve ürün tanıtımı için kullanılır.

Masa Bayrakları

Genellikle resmi firma ve kurumlarda masa üzerine tercih edilen bayraklardır. Minik ölçülerde ve çoğunlukla üçgen biçiminde imal edilmesinin dışında farklı şekil ve kumaşlarla; özel imal edilebilme gibi bir seçenek de söz konusudur.

 

Yelken Bayrak Çeşitleri Kullanım Alanları

Reklamı yapılacak mekanın girişinde ilgi çekmek; indirimli bir ürünü tanıtmak veya bilgi amacı ile kullanılan bir bayrak çeşididir. Plastik direği ve raşel kumaş ile imal edilir. Yelken bayrak çeşitleri kullanım alanları genellikle firman önlerinde kullanılmaktadır.

 

Damla Bayrak

Çoğunlukla dış mekanlarda tanıtım amacıyla kullanılan bayraklardır. Yelken bayraklardan farkı damla şeklinde olması ve daha estetik bir görünüme sahip olmasıdır.

 

Makam Bayrağı

Makam Bayrağı, resmi kurum veya kamu kuruluşlarında, ofislerde kullanılan ve ülke; firma veya siyasi partiler gibi bulunduğu makamı ifade ettiğinden ötürü en çok kullanılan bayrak çeşitlerindendir.

 

Takdim Bayrağı

Bu bayraklar, federasyonlar, spor kulüpleri ve dernekler başta olmak üzere; birçok kurumun seçtiği bir bayrak çeşididir. Piyasada çoğunlukla saçaklı bayrak, saçaklı flama veya anı bayrağı olarak bilinirler.

 

Sopalı Bayrak/Kürdan Bayrak

Farklı etkinlik ve organizasyonlarda firmanızın imajı açısından ehemmiyetli bir sunum çeşididir. Ürün tanıtımı, bayi toplantılarında veya açılış organizasyonları gibi alanlarda kullanımı mümkündür.

 

Oto fors Bayrak

Genellikle makam araçlarında tampona bağlanan bir direğe bağlı, minik ölçülerde olan bir bayrak çeşididir. Özel sektör ve resmi kurumlara bağlı araçların sol veya sağ ön bölümlerinde bulunan direklerdir. Ayrıca düğün, sünnet, nişan, asker veya uğurlama gibi konvoy araçlarında da kullanılabilir.

 

Flama Bayrak

Flama bayrak türleri, özel kuruluş veya kurumsal firmalar için markalarının tanınırlığını ve; güvenilirliğini göstermek veya reklamlarını yapmak için tercih ettikleri bir reklam aracıdır.

Bayrak Çeşitleri Kullanım Alanları

Diğer Ürünleri Görüntülemek için tıklayınız>>>

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png