Diğer tabela modelleriyle kıyaslandığında, uzaktan bakılan çatı tabelası farklı bir tasarım boyutuna sahip olduğundan daha yüksek bir konuma yerleştirilerek büyük ebatta üretilmektedir. İstanbul Tabela, çatı tabela hizmeti alan kuruluş veya firmalar için öncelikle tabelanın sergileneceği alanlarda fizibilite çalışmaları yapmaktadır. Diğer tabela modellerine göre boyutunun büyük olması ve diğer tabela türlerine göre daha fazla rüzgar alması nedeniyle bu tabelaların montajı diğer tabelalara göre daha dikkatli ve daha kaliteli montaj gerektirir. Tabela üzerinde kullanılan kutu harflerin yüksekliği, tabelanın okunma mesafesi, binanın kat sayısı ve tabelanın kat büyüklüğü gibi hesaplamalar yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

İstanbul Tabelacı daha geniş bir görüş mesafesi ve daha fazla insana ulaşmak için, yüksek binalara yaygın olarak yerleştirilen çatı tabelaları, binanın yüksekliği ile orantılı olarak tasarlanmalıdır. Bu binaların yükseklik özellikleri sayesinde tabelanız anında fark edilebilir. Karayolları ve yüksek alanlarda yaygın olarak kullanılan çatı tabelaları profesyonelce tasarlanmalı ve sert hava koşullarına uygun malzeme seçilmelidir. Dış mekanlarda her türlü hava koşulunda kullanılan çatı tabelalarının dayanıklılığı uzun süreli kullanılmasını sağlar.

Zemin çeşitleri, alüminyum panel üzerindeki kutu harfler ve aikobondlar üzerindeki kutu harflerdir. Harflerin alt kısmı alüminyum cnc kesim argondan yapılır. Ön yüzeyi ise aydınlatma sistemi olduğundan 5mm, 10mm, 20mm vb. boyutlarındadır kalınlıktaki pleksiglas ile kaplanır. Ömür açısından harfler ve alt tabla elektrostatik fırın ölçülerinde olmalıdır. Rar kodu ile istenilen kurumsal renkte boya işlemi yapılır.

Tabela uygulanacak alanın fizibilitesi firma yetkilileri ile belirlenir. Boyutlar, görseller ve gerekli tüm bilgileri toplanır. Tasarım, firma tarafından sağlanan logonun firma rengine göre profesyonel grafik sanatçıları tarafından hazırlanır. İstanbul Tabela,  tercih ettiğiniz modele göre işlem maliyetini hesaplayarak fiyat teklifini iletir. Güç kaynağı, elektrik bağlantısı ve LED maliyetlerine göre hesaplanmalıdır.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png