Cephe kaplama günümüzde herkes tarafından sıklıkla seçim edilen bir hizmet haline geldi. Böylece iş alanları, şirketler ve bürolardaki tüm sırça sistemli cephelerde kullanımı yaygınlaştı. Sırçalı cephelere değişik bir hava katan cephe kaplama tasarımları; müşterilerinizin dikkatini daha çok kendine çekmekte ve aynı zamanda iş yerlerinizin imajına da efor katmaktadır.

Tasarımlarındaki spektrum sayesinde alıcılarına çeşitlilik sunan cephe kaplama hizmeti; ile yaşam alanlarınızı estetik açıdan daha dikkat çekici hale getirir; ve işinizde yükselerek zirveye erişebilirsiniz. Ayrıca nitelikli oldukları kadar uzun ömürlü olan cephe kaplama hizmetinden fayda almak için Pius Ajans’ı seçersiniz.

Cephe reklamı olarak yaygın bir biçimde kullanılan cephe kaplama; reklam işletmeleri başta olmak üzere daha bir hayli dükkânlarında; ve bürolarda mekânların iç ve dış cephelerine değişik bir hava katmak üzere kullanılan hizmet alanıdır.

Cephelerin üzerine folyo kaplaması ile yapılan cephe kaplamanın bir hayli avantajı; çeşidi ve kullanım alanı bulunmakta. Peki, bu cephe kaplama çeşitleri nelerdir?

  • Silikon cepheler,
  • Kapaklı cepheler,
  • Transparan cepheler,
  • Işıklık,

Bu cephe kaplama çeşitleri, işletmelerin veya yaşam alanlarının lüzumuna göre değişiklik gösterebiliyor. Misal; silikon cepheler, binaların dış cephelerini kaplamak için kullanılan ideal bir kaplama tekniğidir. Diğer cephe çeşitleri ise yine binaların dış cepheleri için kullanılıyor ancak silikon cepheye ek olarak bu yöntem; açılıp kapanabilen bir özelliği de birlikteliğinde sunuyor.

 

Cephe Kaplama Nasıl Yapılmalıdır?

Cephe kaplama malzemeleri, yapı malzemelerinin ısı mesajım mukavemetini artırmak; böylece ısı geçiş ölçüsünü eksiltmek emeli ile kullanılırlar. İzolasyon bir tamdır. İzolasyonu yapılacak olan yapının bir tam olarak ele alması ve izolasyonu noksansız yapılması gerekmektedir. Yapılarda ısı izolasyonunun özellikle ısı kaçışının en yoğun yaşandığı yerlerde yapılmasıyla; binanın ısı izolasyonu kıymetleri bir ölçü iyileştirilse de bu gibi gidişatlardı izole edilmeyen yüzeylerden daha öncekine göre daha fazla ısı kaçışı yaşanmakta olduğu görülmektedir. Bu şekilde cephe kaplamanın temel olarak dışarıdan yapılması temeldir. Burada emel binanın tüm yapı personelleriyle ısı depolayan bir kütle olarak değerlendirilmesidir. Böylece binayı ısıtmak üzere verilen ısı enerjisi bina içindeki havayı kullanarak taşınım yoluyla binayı oluşturan yapı personellerine enerji aktarır. Bu süreç yapının ısıyı depolamasını sağlar. Enerji kaynağı ısı aktarımını kestiğinde ısı depolamış yapı personelleri sebebiyle soğuma oldukça yavaş alana kazanç. Bu vaziyette depolanan ısı ölçüyü oldukça hudutlu ve düşük ölçüde kalmaktadır.

Cephe Kaplamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Binanın dış cephesine yapılan kaplama işinden evvel binanın kullanılacak malzemeler açısından yüzey yapısının uygunluğu değerlendirilmelidir. Yüzeylerdeki meyil doğru hesaplamalı ve zararlar da harekâta başlamadan evvel onarılmalıdır. Ayrıca dış cephe kaplama malzemelerinin de gerektiği kadar kullanılması büyük ehemmiyet taşımaktadır.
  • Yapacak olan operasyonun uzmanlık istemesinden dolayı harekâtı asıllaştıracak olan işletmeyi dikkatli seçmek gerekir. Dış cephe kaplama firmaları için ayırıcı kaliteleri ise çalışan kadrosunun yetkinliği; yapılan işi sorgulaması ve olasıysa İZODER ya da üretici şirketler tarafından refere edilebiliyor olmasıdır. Bunun dışında, firmaların kendi sahip oldukları referanslar üzerinden de araştırma yapılması muhtemel olur.
  • İşi gerçekleştirecek olan işletme ile yapılacak olan kontratta kullanılacak olan malzemenin; bu şekilde emekçilik niteliğinin ve yapılacak olan operasyonun dayanıklılığının da garantisi istenmelidir. Ayrıca garanti zamanlarının ne olacağına dair net bir bilgiye sahip olunmalıdır.
//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png