Karton bardak müşterilerine bilgilendirici içerik sağlamak için şirketin logosu veya markası kâğıt kadeh üzerine baskı yapılabilir. Reklam ve promosyon işlerinde, şuurlu kullanıcılar sayesinde kâğıt kadehler faal bir biçimde kullanılır.

Karton kadehlere hudutsuz baskı yapılır, reklam iletiyi koyulabilir. Bir marka satışları artırmak için hedef kitleye değer katan, bilgilendiren, esin veren, eğiten, eğlendiren ve etkileşimde bulunan içerikler oluşturabilirler.

Kullanıcı hedef kitle bir daha ki sefere uygulamayı veya hizmeti kullandığında, kâğıt kadehler ile karşılaştıklarında logo iletilerini andırmak zorundadırlar.

Bugünün koşullarında rekabeti göz önüne tutarak, markanızın göz önünde kalmasını sağlamak hayati ehemmiyet taşımaktadır.

Günümüzde kullandığımız tek kullanımlık kadehler, ananel tek kullanımlık kadehlerden tamamen değişiktir. Karton kadehler, etraf üzerinde daha az tesir yaptıkları için plastik kadehlere oranla daha çok seçim edilmektedir. Tek kullanımlık karton kadehleri devireme gerekmediğinden su tasarrufu yapmanıza destekçi olur.

Hem plastik hem de tek kullanımlık karton kadehlerin imal süreci, son birkaç senede büyük miktarda gelişmiştir. Karton kadeh üretiminde kullanılan kâğıt hammaddesi neredeyse yüzde 400 arkasıydı. Plastik kadehler mevzu bahsi olduğunda, plastik imali neredeyse yüzde 8000 arkasıydı.

Plastik kadeh yapmak için, karton kadehlere kıyasla çok fazla enerji gerekiyor. Plastik kadehler etraf üzerinde daha büyük bir tesir yapmaktadır. Tek kullanımlık mahsuller olan plastik ve karton kadehler kolay biçimde çöpe atıldığından etrafa hasarı fazla olmamaktadır.

Plastik kadehler yerine etrafça karton kadeh kullanmanın ilk verimi, malzemenin biyolojik olarak ufalanabilir olmasıdır. Bu, etrafa hasar vermeden zamanla ayrılışabilecekleri anlamına kazanç. Karton kadehleri yapmak için kullanılan malzeme geri dönüştürülür. Tek kullanımlık karton kadehleri muhtemel olduğunca geri dönüştürmeye çalışın.

Her sene dünyada kahve için 16 milyar kâğıt kadeh kullanılıyor. Bu da 6,5 ​​milyon ağacın kesilmesine, 4 milyar galon suyun boşa gitmesine neden oluyor. Ve 54.000 konuta bir sene süresince yetecek enerjinin de boşa gitmesine neden oluyor.

Çoğu insan gibi, güne bir fincan kahve ile başlamanız muhtemeldir. Konutta veya işteyseniz, muhtemelen aralarından tercih yapabileceğiniz çok muhtelif kupaların tadını çıkarıyorsunuzdur.

Muhtemelen yapım sürecinde kâğıt/karton bardakların polietilen olarak da öğrenilen plastik bir macunla kaplandığını öğrenmiyordunuz değil mi? Polietilen maddesi karton kadeh kupasının kahvenizi sıcak yakalamasına dayanak olur.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png