İyi bir web tasarım işi ile işletmelerin aynı şehirde bulunan tüketici ile ayrı ülkede bulunan tüketiciye yakınlığı eşit düzeye gelecek, coğrafi mesafenin bir anlamı kalmayacaktır. Web tasarımı yaptırmak ve neticesinde galibiyete erişmek oldukça ehemmiyetlidir. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak müesseseleşmiş alanda sergenlerinizin oluşturulmasında verim var.

 • Web Tasarımı yaptırmak işletme için pozitif bir imaj oluşturacaktır.
 • Şirketler web tasarımı yaptırarak yenilik ve büyümelerini alıcılarına bildirebilecek, kampanyalarını paylaşabileceklerdir.
 • Basılı materyal biçiminde hazırlanan tanıtım vasıtalarından kurtularak tanıtım giderlerinde ciddi bir maliyet düşüşü yaşayabileceklerdir.
 • 7/24 sarih olması sayesinde e-ticaret analiz etmesi olan ve satış yapılan siteler gece gündüz para kazandırmaya devam edecektir.
 • E-Ticaret çözümleri ile satış sayıları yukarıyalar çekilecektir.
 • Arama motorlarında bulunabilecek ve alıcı kazanabileceklerdir.
 • Google’da birinci sayfada çıkarak sektör rekabetine ortak olabilecekler.
 • Güven aşılayacaklar.
 • Satış ve pazarlama kazançları çoğalacak.
 • Profesyonellik göstergesi olarak idrak edilir.
 • Galibiyete giden yolda anahtar olur.

 

Web Tasarımı Nedir?

Rastgele bir müessesenin, müesseseleşmiş alanda kimliğinin yansıtılması ve reklam faaliyetlerinin hakikatleşmesi emeli ile milli ve beynelmilel ağ etrafında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı denir. Metin, video, ses kaydı veya resim gibi tüm işitsel ve görsel vasıtaları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki tam web sayfalarının toplanması ile oluşan tam da internet sitesini oluşturur.

Günümüzde internette gözle görülür şekilde çok zaman geçiren bireyler ve sanal dünyanın tesirini göz önünde bulunduran firmalar, bir site web tasarım ve tanıtım işlerine giriştiler.

Web Sitelerinde işletmeler, mahsullerinin maliyet ve teknik özellik bilgilerini, fotoğraflarını, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile alakalı potansiyel alıcılarını bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir biçimde tanıtabiliyor ve potansiyel alıcılarına çok süratli erişebiliyorlar.

Tanıtımın vasıta olarak kullanılmasının dışında web tasarımı neticesinde elde edilen web sitelerinin bir öbür ehemmiyetli artısı da şirketler içi internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Şirketler, mahsullerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış harekâtlarını hakikatleştirebiliyorlar.

 

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Her çalışmada olduğu gibi web tasarımda da hedef ehemmiyetlidir. Web sitesinin emeline hizmet eden bir dizaynda olması, işletmeyi alıcıya en doğru ve en süratli biçimde manipülasyonu, kullanıcı arkadaşı olması ve arama motorlarına uygun şekilde kodlanması gerekir.

Sitenin görsel doğrultusunu tanımlayan web tasarımının web sitesinin çok fazla ziyaretçi sürükleyeceği ve ziyaretçilerin sitede uzun müddet zaman geçireceği biçimde yapılması, web sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda olmasını sağlayacaktır. Alıcı odaklı yapılan bir web tasarım çalışması; alıcının lüzumlarına yanıt veren, dinç, idare edilebilir, işlevsel, seo geçimli, müessese kimliğini doğru yansıtan ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Milli ve beynelmilel seviyede ürün ve hizmet tanıtımının yapılmasında son derece ehemmiyetli olup potansiyel alıcılara kolay erişmeyi sağlar.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png