Pius_YatakKoruyucuÖrtü

Yatak koruyucu örtü, şiltesinin üzerine, ancak çarşaf altına oturan nispeten kalın bir kapitone malzemedir. Yatak koruma pedi, şilteyi genel aşınma ve yıpranmaya karşı bir dereceye kadar korumaya yardımcı olabilir ve alerjenleri azaltmaya yardımcı olabilir, ancak genel olarak şilteyi daha rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. Bir şilte satın almayı önermemin temel nedeni, mevcut şilteninizden memnun olmamanız ve yatak koruma pedinin eski veya rahatsız şilteye konfor katmak için güzel bir kısa vadeli çözüm olabilmesidir.
Bugünlerde uyku deneyimini geliştirmek isteyen müşteriler için çeşitli yatak aksesuarları mevcuttur. Birçok üründe çakışan işlevler olduğu için seçenekleri gözden geçirmeniz bazen kafa karıştırıcı olabilir.

Yatak Koruma Pedinin Avantajları

Yatak koruyucu örtü genellikle şiltenin konfor seviyesini değiştirmek için kullanılır. Bu örtüler, çok sağlam bir modele bir kat veya daha fazla alıcılığa sahip olabilir veya daha yumuşak bir tasarıma yapı verebilir.
Yatak koruyucu örtüler, insanların yataklarını dökülmelere ve diğer kazalara karşı korur. Modele bağlı olarak, şilte pedi şilteyi toz ve diğer alerjilerden korumaya da yardımcı olabilir. Şilte koruyucuları yalnızca bu amaç için tasarlanmış ayrı bir üründür, ancak bunları yapmak için kullanılan su geçirmez malzeme nedeniyle bazen oldukça gürültülüdür.

Yatak Koruyucu Örtü Türleri

Farklı şilte pedleri farklı hedefler düşünülerek tasarlanmıştır. Bazı modeller şilteyi günlük aşınma ve yıpranmaya karşı korumak için tasarlanırken, bazıları uyku arkadaşlarını serin tutmak için tasarlanmıştır. Yatak koruma pedinin performansı, en sonunda bunu yapmak için kullanılan malzemelere bağlıdır.

Yün

Öncelikle koyunlardan elde edilen yün doğal olarak nemi ortadan kaldırıyor ve ısının birikmesini engelliyor. Yün, doğal bir yangın bariyeri olduğu için genellikle şiltelerde ve şilte pedlerinde kullanılır. Yün yatak koruma pedleri, çok fazla ısı tutmadan sert bir şiltenin daha rahat hissetmesini sağlar.

Fiber

Polyester dolgudan oluşan fiber yatak koruyucu örtüleri, dolgu tüylerine hassas kişiler için genellikle uygundur. Genellikle hafif, yumuşak ve çamaşır makinesinde yıkanabilir. Fiber yatak koruma pedleri, hareketleri gizlemeden ekstra yastıklama eklemek isteyen uykusu çekenlerde iyi bir seçimdir. Sıcaklık tarafsızlığı yapıya göre değişebilir ancak çoğu fiber ped oldukça nefes alabilir. Ayrıca diğer şilte tiplerinden daha ekonomik olma eğilimi gösterirler.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png