pius_hasta bezi

Yetişkin hasta bezi, bebeklerden daha büyük bedenli bir kişinin giymesi için yapılmış bir bebek bezidir. Bebek bezleri kıta, hareketsizlik bozukluğu, şiddetli ishal veya dementia gibi çeşitli koşullara sahip yetişkinler için gerekli olabilir. Yetişkin hasta bezleri, geleneksel çocuk bezlerine, eşofman altlarına ve sağlıklı peçetelere benzeyen bezler çeşitli biçimlerde yapılır. Süper emici polimer temel olarak vücut atıklarını ve sıvıları emmek için kullanılır.

Sağlık Hizmetleri

İdrar veya dışkı kıtlığı yaşamasına neden olan tıbbi koşullara sahip kişiler, genellikle bebek bezleri veya benzer ürünler gerektirir, çünkü onların balonları veya bağırsaklarını kontrol edemezler. İyi bir kase ve mesane kontrolü olanlar dahil olmak üzere tekerlekli sandalyelerde veya yatağa bağımlı kişiler, tuvalete bağımsız olarak erişemedikleri için bebek bezi de takabilirler. Çöller gibi bilişsel bozuklukları olanlar, bir tuvalete ulaşma gereklerini tanıyamayacakları için bebek bezleri gerektirebilir.
Emici ürünler, hepsi farklı kapasitelere ve boyutlara sahip çok çeşitli türlerde (damlama toplayıcılar, bezler, iç çamaşırı ve yetişkin çocuk bezleri) sunulur. Tüketilen en büyük ürün hacmi, düşük emici ürün yelpazesine düşer ve yetişkin hasta bezleri söz konusu olsa bile en ucuz ve en az emici markalar kullanılır. Bunun nedeni, insanların en ucuz ve en az emici markaları kullanmayı tercih etmesinin değil, tıbbi tesislerin yetişkin hasta bezlerinin en büyük tüketicisi olması ve iki saatte bir hasta değiştirme zorunluluğudur. Bu nedenle, daha uzun süre veya daha rahat giyilebilecek ürünler yerine sık değişen ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri seçiyorlar.
Yüzme veya havuz terapisi için özel bebek bezleri gerekir. Bunlar, yüzen bebek bezleri veya koruyucu yüzme brifingleri olarak bilinir. Genellikle dışkılık için tasarlanırlar, ancak aynı zamanda geçici idrar tutma için de faydalı olabilirler ve değişim odasından havuza transfer ederken haysiyeti koruyabilir. Yıkanabilir ve yeniden kullanılabilir.

Yetişkin Hasta Bezi Çeşitleri

Yetişkin hasta bezleri iki türe ayrılır; biri pul gibidir, diğeri ise giydikten sonra kısa devre gibidir. Yetişkin hasta bezi, üzerine yapıştırılmış yapışkan şeritlerle bir çift şort haline gelebilir. Aynı zamanda, yapışkan şeritler şortun bel boyutunu farklı vücut şekillerine uyacak şekilde ayarlayabilir. Yetişkinler için barfiks de mevcuttur. Yetişkin Barfiks, yumuşak yaşlılar için bebek bezlerinin değiştirilmiş versiyonuna çağrılabilir. Yetişkin bardaklar ve bebek bezleri farklı şekilde giyilir. Yetişkin bardaklar bel kısmında daha iyi hale geldi. İç çamaşırı gibi elastik bantlara sahip oldukları için özellikle yerde yürüyebilen insanlar için uygundur.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png