Reklamın ehemmiyeti günümüzde hayli fazladır. Özellikle firmalar ile işletmeler var oluşunu sağlayabilmek ismine reklama salt surette lüzum dinlemektedir. Teknolojinin, işletme amaçlarını hakikatleştirme mevzusunda zaferli kalmadığı zamanlarda sizler de reklamcılık hizmetini, alanında uzman bireylerden edinerek daha sıhhatli bir gelişim süreci yaşayabilirsiniz. Marka ve ürün tanınırlığının yanında imaj çalışmalarının sürdürülmesi mevzusunda da gösterilen zaferli çalışmalar ile sizler de niyetleriniz mevzusunda daha başarılı olabilirsiniz.

Şu anki kurumsal firmaların ve ufak şirketlerin her biri çatı tabela hizmeti edinerek arzlarına ve istedikleri zafere daha süratli ulaşmaktadır. Çatı tabelalar sayesinde çok uzaktaki bir insan bile marka adınızı ya da ürününüzü görebilir. Bu sayede hedef kitlenizi de genişletebilirsiniz. Daha evvel sarih hava reklamcılığı ve çatı tabelası hakkında yaptığımız iş deneyimlerimize ulaşmak için sitemize göz atabilirsiniz.

 

Çatı Tabelası Nedir?

Günümüzde çağdaş ve en şık ışıklı veya ışıksız sarih hava reklamcılığında kullanılan tabela modeli çatı tabelasıdır. Uzun süreli kullanıma uygun ve isteğe göre tasarımı yapılır ve ona göre imal edilir. Çatı tabelası imalinde çoğunlukla daha hafif olduğu için alüminyum malzemeler kullanılmaktadır fakat isteğe göre paslanmaz çelik veya galvaniz malzemeler kullanılarak da imalat yapılmaktadır. Bu malzemeler her türlü hava koşuluna dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 

Çatı Tabelası İmalat Aşaması

Teknik çizimi yapılan çalışma harf ebadına göre uygun malzeme kalınlığı; 0,60mm, 0.80mm, 1mm, 1,5mm, 2mm ve 3mm seçilerek router dayanağıyla kesilerek imalata hazır hale getirilir. İmalatın bir sonraki evresinde yapılacak harflerin yan bant kalınlığı ve yüksekliği harf ebadına göre ayarlanır. Harflerin dönüş noktaları bilgisayarda program dayanağıyla hesaplanarak özel derz frezesi ile yan batların kanalları açılır. Daha sonra ilk olarak derzlerin açıldığı noktalardan özel bir kaynak aygıtı ile puntolanarak; harfin her tarafı uygun biçimde kaynatılır ve harflerin ön imalatı bitirilmiş olur. Çatı tabelası harfleri için zorunlu paklık ve polisaj adımı uygulandıktan sonra; istenilen renge göre elektrostatik boya yapılır. Daha sonra aydınlatma hesabı yapılarak ledleri döşenir. Bu operasyondan sonra harflerin üzeri uygun kalınlıktaki pleksi malzemeler özel tasarım iletişim tırnakları aracı ile bağlanarak harflerin imalat düzeyi bitirilmiş olur.

 

Çatı Tabelası Uygulama Aşaması

Uygulamanın yapılacağı alanda daha evvelden sabit hesabı yapılmış çelik konstrüksiyon taşıyı kuralların kurulumu yapılır. Daha sonra harfler bu taşıyı profil üzerine uygun biçimde kurulum yapılarak uygulama operasyonu bitirilmiş olur. Uygulama esnasında çıkabilecek meseleleri tecrübemizle elde ettiğimiz çözüm yolları ve profosyonel takımımızla neticeye en süratli ve pratik biçimde erişecek biçimde neticelendiririz.

 

Çatı Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Çatı tabelalarında, uygulanacak konumun tercihi ve buna göre tabelanın yapılacağı malzemenin seçimi fazla önemlidir. Yüksek yerde monte edileceğinden rüzgar gibi yıprandırıcı hava koşullarına karşı dayanıklı olmalıdır. Hem iskeleti hem de monte edilmesi en nitelikli malzemeden ve en iyi biçimde yapılması lüzumludur.

Çatı tabelasında kullanılacak harflerin ebadı da yakın binaların gidişatına bağlı olarak ayarlanmalıdır. İşletmeler veya müesseseler için büyük bir reklam vasıtayı olan çatı tabelalarının; değişik renk ve tasarımları da dikkat toplayıcılık ve marka öğrenilirliği açısından ehemmiyetlidir.

 

Çatı Tabela Fiyatları

Teknolojik büyümeleri aralıksız olarak takip edip bilgilerini aralıksız geliştiren; bir takıma sahip olan Pius Ajans olarak; bizler sarih hava reklamcılığı mevzusunda yürütmüş olduğumuz faaliyetler ile alıcıların suratlarının gülmesini emel edinmiş bulunmaktayız. Sizler de gayelerinize erişen basamaklarda reklamın ve elbette bilgilerimizden yararlanmak isterseniz; Pius Ajans ile iletişime geçerek çatı tabela hizmeti alabilirsiniz. Aynı sektörde faaliyette bulunan fertlerin bile reklamcılık alanında ki gereksinimleri değişkenlik göstermektedir.

Çatı tabela maliyetleri bu farklılıklar sebebi ile net bir biçimde belirtilmemiştir. Sizler hem daha evvel çatı tabelası ile alakalı yaptığımız faaliyetlerimize ulaşmak için; sitemizi araştırabilir hem de merak ettiğiniz sualleri bizlere eriştirerek; arzlarınızı dile getirmek için site içerisinde yer alan bağlantı kanallarımızdan tarafımıza erişebilirsiniz.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png