Çeşitli Kutu İmalatı

Kutu ve koli, günlük yaşamımızda o kadar büyük bir alana sahip ki iş yaşamımızda, ev taşınmada, ulaşımda ve daha birçok alanda çokça ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız basit ürünlerdir. Genellikle taşınmada eşyaların hasar görmemesi ya da kırılmaması emeliyle ya da herhangi bir ürünü saklamak için kullandığımız ürünlerdir. Lüzuma ve alıcının arzı üzerine yapılmaktadır. Koli ve kutu çeşitlerimiz hakkında bloğumuzun devamını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

 

Karton Kutu

Kutuların imalatı alıcının arzına uygun yapılmaktadır. İmalat süreci kutunun dizaynı, baskısı, kesimi ve yapıştırma işlemleri ile gerçekleşir. Ürünün kalitesi ve kalınlığı, müşterinin talebine ve kutunun/kolinin içine konulacak malzemenin içeriğine göre belirlenir. Örneğin e-ticaret işi ile uğraşan bir şirket kargo ile ağır ürünler göndermek istiyorsa kesinlikle kalın ve kaliteli bir tercih yapmalıdır. Karton kutu/ koli baskısı firmanın kurumsal renklerine uygun yapılır.

 

Sert Mukavva Kutu

Sert mukavva kutular, aşağı yukarı 1-3 mm civarında tabaka mukavvaların arzu edilen boyutlarda kesilip; baskılı kuşe, kraft kâğıt, cilt bezi ve kumaş gibi taslama ürünlerinin giydirilmesiyle üretilir. Özellikle yorgan, nevresim, seccade gibi ağır tekstil ürünleri veya hediyelik eşya, vazo, şamdan ya da kutu içinde çiçek gibi gönderimlerde tercih edilen bir üründür.

 

Mıknatıslı Kutu

Takı, mücevher, kozmetik, kemer, kol düğmesi, çanta ve lansman kutuları gibi lüks kutular istenildiğinde çoğunlukla mıknatıslı kutular tercih edilir. Bu kutuların üretiminde, kutuların ağız bölümünde kolaylıkla açılıp kapatılma işleminin gerçekleşmesi için mıknatıs kullanılır. Ayrıca mıknatıslı kutular, farklı kutu modelleri ile kıyaslandığında fiyat olarak daha yüksektir. Bunun sebebi ise mıknatıslı kutu imalatında ihtiyaç duyulan ince işçilik ve maliyettir.

 

Taslama Kutu

Taslama kutular, lüks kutu denince akıllara ilk gelen modellerdir. Cilt bezi, kumaş, fantezi kâğıt, kuşe kâğıt gibi kaplama ürünlerinin 1 mm’den 4 mm’ye kadar, sert mukavvaların üstüne sarılmasıyla imal edilen modellerdir. Sert mukavvaya kaplama malzemesinin sarılması ne kadar basit gibi gözükse de deneyim ve ustalık isteyen bir aşamadır. Taslama kutular, standart karton kutularla karşılaştırıldığında daha ağır, kalın ve dayanıklıdır. Bunlarla doğru orantılı olarak da diğer kutulara göre daha maliyetlidir.

 

 

Oluklu (Ondüle) Kutu

Oluklu kutular, e-ticaret alanının giderek arttığı günümüzde, ürünlerinizi taşıma süresince üst seviyede koruyan kutu modelleridir. Bu kutu imalatı müşterinin istekleri doğrultusunda, istenilen boyutlara göre yapılır. Siz de ürünlerinizin sevkiyatı için hem dayanıklı hem de uygun fiyatlı bir çözüm arıyorsanız oluklu mukavva kutu sizin için mükemmel bir seçenek olacaktır.

 

Özel Tasarım Kutular

Bu kutular genellikle hediye gönderimi, özel bir etkinlikte takdim edilen bir plaket veya mücevher gibi değerli takılarınızı saklayabilmeniz için tercih edilebilir. Müşterinin arzu ettiği şekilde ve arzu ettiği boyutlarda, ihtiyaca göre tasarlanıp, imal edilir.

 

Ayakkabı Kutuları

Ayakkabı kutuları, kunduracılık ve ayakkabı sektörünün vazgeçilmez bir paket seçeneğidir. Ayrıca pazarlama tekniklerinde kutunun içindeki kadar, dış görünüşü de oldukça önemlidir. Birbirinden farklı, özel tasarıma sahip farklı ayakkabı kutuları, ürünü daha iyi pazarlamanıza yardımcı olabilir.

 

Ofset Veya Flekso Baskılı Koli

Koli, kartondan yapılmış, içine eşya konulabilecek kutulardır. Özellikle taşınma sırasında eşyaları saklama ve koruma amacı ile kullanılır. Ülkemizde günden güne imalatı devam eden koliler, lojistik alanda birçok ürünün taşınması ve paketlenmesi için kullanılır.

 

Kuyumcu Kutusu

Günümüzde birçok tasarımcı bilezik, kolye, küpe, kol düğmesi gibi kişiye özel takı imalatı yapmaktadır. Bu da kişiye özel kutu üretimi ve kuyumcu kutusu imalatına olan isteği arttırdı. İmalatını yaptığımız kuyumcu kutularına tasarımı ve kesimi dışında, flok kaplı veya kumaş kaplı süngerler; koyarak ürünlerinizi en güzel şekilde sunmanızı sağlıyoruz.

 

Mum Kutusu

Mum kutusu üretiminde kullandığımız ana malzemeler karton ve mukavva türevleridir, ürünlerinize özel imalat yapılabilir. Dekoratif mum kutuları istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda tasarlanır ve üretilir.

 

Hediyelik Kutu

Çekmeceli, ipli veya baskılı olarak müşterilerimizden gelen boyutlarda ve renkte imal edilir. Kutuların içerisine karton veya sünger gibi ürünler yerleştirerek hediyeleriniz için farklı sunumlar hazırlayabiliriz.

 

Gözlük Kutusu

Gözlük kutularımız deri kılıfla saklanan sert mukavva kutulardır. Ayrıca ürünlerin imalatı boyunca fantezi kâğıt, cilt bezi, kumaş gibi materyaller kullanılabilir. Fiyatlar ise seçilen materyale göre belirlenir ve müşterilere sunulur.

 

Çiçek Kutusu

Çiçek kutusu üretimi zor olan, imalatında tecrübe ve ustalık isteyen kutulardır. Bu kutular pvc, çekmeceli, silindir veya dörtgen olarak imal edilebilir. Kutunun yüzeyinde deri, cilt bezi, kadife veya euro kâğıt seçilebilir ve müşterinin isteğine göre baskı yapılabilir.

 

Parfüm Kutusu

Parfüm pazarlamasında, parfümün kokusu ve şişesi kadar kutusunun da göz alıcı olması çok önemlidir. Bu kutuları, ürününüzün boyutlarına ve istediğiniz renge göre tasarlanır, imal edilir. Parfüm kutuları veya içeriğimizde bahsetmediğimiz ahşap kutular, kargo kutuları, saat, çikolata; ve diğer tüm kutu imalatı hizmetlerimiz hakkında fiyat ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png