Eczane denildiğinde ilk akla gelen ilaçlardır.  Bu sebeple ilaçların yer aldığı raflarda değişiklik oluşturmak istense de çok fazla yapmamalıyız. Fakat eczane dizaynı için tesirli bir banko ile hem müşterilerinizin ilgisini çekebilir hem de çalışanların seri bir biçimde hizmet vermesini basitleştirebilir. Konfor ve nitelik ise bütün olarak burada devreye giriyor. Alıcıya tesirli hizmet vermek niteliği, hem alıcıya hem de çalışanlara rahat etraf sunmak ise konforu gösterecektir. Böylece hizmet sunan www.pius.com.tr buna misal olabilir, galibiyetle bir eczane dizayn çalışması en doğru biçimde yapmış olacaktır.

Günümüzde, eczane açmak bir yana açılan eczane dizaynı ve dekoru daha çok ehemmiyetlidir. Eczanemi nerede açabilirim, zati olan eczaneleri işlevsel hale nasıl getirebilirim gibi sualleri yazımızda bulabilirsiniz. Bu anlamda profesyonel bir takım işinizi basitleştirecektir. İlk iş olarak dizaynı yaptıracağı firmayla anlaşır. Eczane dizaynı yapacak yerin ölçüleri alır; ve mekânın 3D görüntüsü hazırlanır. 3D görüntü eşliğinde eczanenin iç hacmine, eczane dolapları, adaleye bankosu, mekânın vitrin görüntüsü, raf sistemleri, dış cephe tasarımı ve kullanılacak olan malzeme detayları netleştirilerek işe başlanır.

Kısacası eczane dizaynında mobilyaların değil, ilaçların daha çok öne çıkması gereklidir ve buna göre tasarımlar geliştirilmelidir.

 

Eczane Dizaynı için Şık ve Ferah Bir Ortam

 

Ferah ve şık bir eczane dizaynı olması, sergenin az yer kaplaması; güneş ışıklarının sergene erişmesini sağlamak renklerin geçimi; kapının sensörlü olması, etrafın sağlıklı olması, ilaçların sıralanmasında abecesel sıraya uygun olması; çalışanlar açısından etrafın çalışmaya uygun olması, banko tasarımının çalışanlara mekâna göre ayarlanması; aşırıdan ilaç ve mahsullerin yerleştirilmesi için bir ambarın olması; bekleme alanın bankolara yakın olması ve bankoların rahat bir biçimde gözükür olması, 4 veya 5 bireyin rahatlıkla bekleyebileceği; hasta ve hasta yakınlarının arzlarının basitlikle karşılanabileceği bir eczane dizaynı sağlanması açısından oldukça ehemmiyetlidir.

 

Eczane dizaynı konut dekorasyonuna göre daha külfetlidir. Eczane dizaynında, objektiflik dominantken konut dekorasyonunda ise, bu vaziyet bütün tersidir. İnsanların sağlık kurumu etrafının sıkıntılı yapısından sonra buluştuğu ilk etraf eczanedir. Bu surattan eczanenin dizayn biçimi, insanların azıcık olsun soluk alabilmesi, günün sıkıcı tekdüzeliğinden sıyrılıp, alakasının ayrılabileceği bir forma sahip olmuştur. Kumpaslı ve güzel görünüm hem sizin için hem de hastalar için ehemmiyetli bir unsurdur.  Eczane dizaynında, pratik emel ön tasarıda olurken zevk ve geçim de ön tasarıya çıkmalıdır.  Bu dekorasyonda size ve eczanede çalışan bireyler için esin kaynağı olmalıdır.

 

Eczane Dizaynı için Işıklandırma Önemli Bir Tercih

Işıklandırma ehemmiyetli bir seçimdir. Zira ışıklar sayesinde alıcının dikkatini belli bir alana toplayabilirsiniz. Bu ışıklandırma operasyonunu son yarıyılda popüler olan led ışıklandırmalarla destekleyebilirsiniz. Böylece eczane dizaynına çağdaş özellikler katabilirsiniz. Renk seçimlerinizde göz yormayan sarih tonları seçim edebilirsiniz.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png