Hedef kitlenizde, pazarlama yaptığınız potansiyel alıcılarınızda ve hakikat alıcılarınızda; kullanabileceğiniz kalıcı ve tesirli bir promosyon malzemesidir.

 

Ajanda Tasarımı Ve Baskı Süreci

Ajandalar işletme veya şahıslara özel olarak planlamakta. Veya maliyetini düşürmek için evvelden hazır olan ajanda sayfalarının arasına; başına veya sonuna reklam yerleştirme biçiminde yapmaktadır. Eldeki görsellerin niteliği, kullanıma uygunluğu ve yeterliliği mevzusunda işletmeye bilgi vermekte. Şayet işletmenin resim çekimine lüzumu varsa tasarım ekimizce resim çekimi tasarlanarak işletmeye ait görsellerin temini sağlamaktadır.

Fotoğraf çekim evresinde şirkete tasarımcılarımızca ajanda tasarımının biçimine karar verebilmeleri için ön çalışmaların sunumu yapmaktadır. Ön çalışmalar alıcımızla uzlaşılması neticeyi ajandanın tasarımına başlanır. Bu evrede tasarımcılarımız alıcılarımızla devamlı bağlantı kurar ve hazırlanan tasarım üzerinde hâkimiyetle bir ilerleme sağlanır.

Reklam ajansımız zaman ve emek israfının önüne geçmek ve işlerinizi süratli şekilde zamanında teslim etmek için ajans alıcı koordinasyonunu üst seviyede meblağ.

Şirket yetkililerince hâkimiyetleri yapılan ve son rötuşlarla baskıya hazır hale gelen ajanda; tasarımları şirket yetkilisinin yazılı onayıyla baskıya alınır. Baskı düzeyine gelen ajandalar matbaa kısmına aktarılarak evvelden karar vermiş kâğıt cinsine göre baskıya alınır.

Baskısı bitirilen ürünler, evvelden kararlaştırılan baskı sonrası uygulamalar için (cilt, lak, varak baskı, özel kesim vb.) baskı sonrası departmanına aktarmaktadır. Matbaamızın baskı sonrası departmanında son biçimini alan ajanda mahsulleri alıcımızın adresine teslim etmektedir.

 

Ajanda Çeşitleri Nelerdir?

Genel olarak ajanda basımında hamur ya da tanıtım sayfaları için kuşe kâğıtlar kullanılmaktadır. Ürünün baskısı için kullanılan 1. Hamur kâğıtlar 60 ile 120 gr arası, kuşe kâğıtlar ise 110 ile 300 gr arası seçim edilmektedir. Ajanda tasarımı yaparken verilecek olan bilginin ölçüsüne göre değişik boyutlar seçim etmektedir. A5 14,8 cm x 21 cm ya da A4 21 cm x 29,7 cm ebadında yapılabileceği gibi; tamamen kullanım emeline bağlı olarak daha büyük ya da daha minik boyutlarda da yapım yapılabilmektedir. Ajandalar, tel spiralli veya plastik PVC helezon spiral olarak üretilebilmektedir.

Ajanda Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ajandaların matbaa baskı ve tasarım maliyetleri, ürünün, ebat, baskı adedi, kâğıt cinsi, cilt biçimi vb.; maliyete tesir eden farklı etmenler sebebiyle işe özel maliyet önerileriyle tanımlanır. İstediğiniz özellikteki ajandanın tasarımı ve baskısı için maliyet öneriniz özel olarak oluşturulmaktadır. Bizimle bağlantıya geçerek ve istediğiniz işin özelliklerini yazarak maliyet teklifi isteyebilirsiniz.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png