Dijital baskı, her ortamda kullanılabilecek bir baskı türü değildir, günümüzün en basit baskı teknolojisidir. Diğer baskı türleri işlenebilir ve konuma göre baskı türleri uygulanabilir. Baskı endüstrisi günümüzde çok geliştiği için çeşitli malzemelere baskı yapılabilmektedir. Baskı teknikleri sorusunun cevabı dijital baskı, ofset baskı, tampon baskı ve serigrafi olabilir. Bu baskı çeşitleri de kendi içinde çeşitlendirilmiş baskılardır.

Matbaa işlerinizin profesyonel şekilde yapılması ve sergilenmesi için İstanbul Matbaa ile iletişime geçebilir ve daha fazla bilgi alabilirsiniz.

 

Magnet

Magnetler, manyetik bir alan oluşturarak genellikle demir ya da nikel gibi bazı toprak metallere mıknatıs tesiriyle yakalatılan materyallerdir.

Reklam sektörünün oldukça seçim ettiği magnetler, günlük yaşamda da oldukça basitlik sağlamaktadır. Tamamı mıknatıslı olan bu mahsuller buzdolabı kapısı gibi metal tabanlara konumlanabilmektedir.

Magnet reklamlar, şirketler için gerçeğinde bir çeşit kartvizit vazifeyi görürler. Tek farkları bunlar alınıp bir köşeye konmak yerine bir hayli konutta tanık olduğumuz gibi buzdolaplarına, elektronik su sebillerinin üzerlerine ya da her türlü metal eşya üzerinde yer alırlar. Bu da magnet reklamların oldukça tesirli reklamlar olacağını söylememize imkân sağlar. İnsanlar bu stil reklamları, aralıksız kullandıkları, göz önünde bulunan yerlere iliştirdikleri için, magnet reklam kullanan firmaların usta kalma oranı daha yüksektir. Bu da magnetlerin, firmalar için oldukça karlı bir reklam cinsi olmasına yol açar.

Magnetler üzerinde genellikle şirketlerin adı, unvanı, logosu, adres ve telefon bilgileriyle verdikleri üzün ve hizmet ile ilgili görseller yer alır. Alıcıların işletmelerle dolaysız bağlantıya geçebilmeleri açısından özellikle telefon bilgisinin magnetler üzerinde bulunması oldukça ehemmiyetlidir.

 

Oto Kokusu

Oto kokuları işletmelerin her otomobilde bulunmasını istediği bir reklam çeşididir. O surattan oto kokusu bastırmak sizlere kalıcı bir reklam imkânı sunar. Oto kokusu en ehemmiyetli promosyon mahsullerinin başında yer alır. Günümüzde her araba için olmazsa olmazdır ve bu surattan işletmeler kendi markalarının kalıcılığı için oto kokusuna gereksinim dinlerler.

Oto Kokusu Tasarımı

Oto kokusu tasarımı yaparken üzerine yazacak bilgilere fazlasıyla dikkat etmektedir. Örneklerinde de görülebileceği gibi şirketinizin adı, telefon numaralarınız ve varsa sloganınız yer almalıdır. Bunların dışındaki bilgiler özel durumlar dışında lüzumsuz olacaktır ve oto kokusunun görselliğine hasar verecektir.

Oto Kokusu Baskı

Oto kokusu baskı mahsulü matbaa mahsullerinde çok kullanılan bir reklam çeşididir. Zira oto kokuları kullanım açısından alıcınızın sizi unutmasına imkân vermez. Oto kokusu baskı için Pius Ajans olarak sizlere hem kendi tasarımınızı yükleyip basabilme imkânı veriyor hem de hazır oto kokusu tasarımlarıyla sizlere uygun toptan baskı misalleri vermekteyiz.

 

Ajanda

Ajanda, başta iş yaşamında olmak üzere eğitim yaşamında ve yevmiye yaşantıda en çok kullanılan defter cinslerinden biridir. Çok fazla rakamda yapraklı takvim defter olarak görebileceğimiz ajandalar, her sayfasında belli bir tarih ve gün kapsarlar. Genel olarak, günlük, haftalık ve aylık tasarılama yapmak ismine son derece ideal olan ajandalar; öteki bir hayli emelle de kullanılabilirler. Ajandanın genel anlamda iş yaşamında sık kullanılması sebebiyle iş defteri olarak görülmesi mevzu bahsiyken; günlük defteri, hatırlatıcı, veresiye defteri, tasarı defteri, ders defteri ve daha bir hayli emelle kullanması olası olmaktadır.

 

Gemici Takvimi

Gemici takvimi, içinde bulunmuş olduğumuz ayı; evvelinde ki ve sonrasında ki ayı aynı tablo üzerinde gösteren; özellikle ticari trafiği daha yoğun olan işletmeler tarafından kullanılarak iş takibinde basitlik sağlayan; günümüzde de müesseseleşmiş şirketler ve ticari faaliyetler gösteren bayiler tarafından; alıcılara promosyon olarak dağıtılan matbaa mahsulleridir. Takvim modelleri arasında en popüler matbaa mahsullerinden biri olan gemici takvim; üzerinde tarih göstergeci olarak kullanan saydam şerit, içinde bulunmuş olduğu ayı; evvelki ve sonra ki ayı bir arada gösterdiğinden ve bunun yanı gizeme alıcıların isteğine bağlı olarak; baskı imkânı sunması uzun yarıyıllardır işletmelerin bu mevzuda baskı gereksinimlerine arz göstermesine imkân tanımaktadır.

 

Afiş & Poster

Afiş nedir mevzusu, özellikle matbaa mahsulleri ve baskı mevzularıyla alakalı kimseler için ehemmiyet taşımaktadır. Markaların gerek tanınırlığını yükseltme gerekse de alıcı kitlesini geliştirme gibi emellerle müracaat ettiği afiş usulü; istenilen iletiyi geniş yelpazede bir topluluğa duyurmak mevzusunda her zaman tesirli olmuştur.

Günlük yaşamda herkes sokaklarda veya caddelerde kesinlikle posterlerle karşılaşır. Özellikle ürün reklamını yapması veya bir bilgiyi duyurmak için posterler kullanılmaktadır. Posterlerin nasıl hazırlandığı da insanların merak ettiği bir mevzu oluyor.

Posterler özellikle emele uygun bir biçimde hazırlanmalıdır. Posterlerin vereceği ileti ve hedef kitlesi çok ehemmiyetlidir. Hazırlanan posterlerde bu ayrıntılara dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle verecek olan iletinin net olarak hazırlanması gerekir.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png