Mağaza dizayn hizmeti almak için Pius Ajans profesyonel takımı geniş tasarım yelpazesiyle sizlere istediğiniz tasarım tecrübesini sunar. Pius Ajans ile mağazanız veya showroomunuz dilediğiniz tasarıma sahip olurken; sektörel ve mahsullerinizin içeriğine göre de hazır ve süratli konseptlere sahiptir.

Mağaza dizaynı yapmadan veya mağaza tasarımınızı tanımlamadan evvel netlikle bir profesyonel mimar kadrodan destek almanızı öneririz. Zira mağazaya gelen alıcının algılarını da ürün seçim etmesine müteveccih tasarlarken; alıcılarınızın satın almayı artırıcı tasarımların bilgisine Pius Ajans olarak netlikle sahibiz.

 

Mağaza Dizaynında Nelere Dikkat Edilmeli?

Mağazalar gün içerisinde belki de binlerce bireyin ziyaret ettiği; gerek alışveriş emelli gerekse de fikir edinmek için; bulundukları civarların başında kazanç. İnsanlar bazen konut dizaynı yapacakları zamanda bile mağazalardan fikir alabilirler.

Bu nedenle mağaza dizaynı denildiğinde, mahsullerin kaygısızca ya da gelişigüzel bir biçimde yerleştirilmesi akla gelmemeli aksine, daha çekici, göze ve gönle hitap edecek bir biçimde dizilmesi gerekmektedir.  Mağaza Dizayn hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dizayn Tasarım Hizmetimizi inceleyebilirsiniz.

Her mağazanın arkasında görünmeyen bir ambar olduğu herkes tarafını öğrenmekte. Tam malzemeler ambarda biriktirilmekte ve insanların en çok sevecekleri modeller mağazaya dizmektedir. Bu husus alıcıya hitap edecek ve daha fazla insan kazandıracaktır.

Trend Ürünlere Öncelik Tanımak

Her ne kadar her sene yeni çıkan mahsuller de insanların zevkine ve stiline hitap edecek değişik modeller bulunsa da; emin yarıyıllarda gündeme damgasını vuran ve trend mahsuller, müşteriler tarafından tanımlanacaktır.

O sene trend olan renkler ve mobilyaların göz önünde bulundurulması ve mağazaya yerleştirilmesi; daha çok alıcı sürüklemek, gelen alıcının da memnun kalması sağlamak ve aradığını bulması açısından daha doğru bir seçim olacaktır.

Bir öbür tarafı ile bakıldığında ise, bu biçimde özen gösterilerek dizayn edilen mağazalar; kendisi içinde ilk izlenimi en hoş biçimde vermiş olacaktır.

Mağazanın Konumuna Uygun Dizayn

Mağazanın konumuna uygun mağaza dizaynı yapmak da ehemmiyetli olan hususlardan bir tanesidir. Misalin gün içerisinde bir hayli insanın rahatlıkla ziyaret edeceği mağazalar, her ne kadar mobilyaların veya değişik mahsullerin dizilmesi göze hitap edici ve akdikeni olsa da, daha özel ve yüksek konumda olan mağazalarda gidişat bu biçimde olmayacaktır.

Muhakkak bir kesime hitap eden ve seçkin mahsullerden oluşan mağazalar, yalnızca hoş dizmek ile kalmayıp; her mahsulün birbiriyle geçimi ve mağaza içerisindeki bir hayli malzemenin orantılı bir biçimde dizayn edilmesi gerekir.

Bu hem kendi niteliğini ortaya koyacak; hem de alıcıya karşı bunu muhakkak etmesinde büyük rol oynayacaktır. Yalnızca belli bir kesimin uğradı lüks mobilyalardan oluşan bir mağaza düşünüldüğünde; tüm mobilyaların birbiriyle geçimli olan renk ve stilleri uygun biçimde dizilmelidir. Bir konutta nasıl dekore edilecekleri de göz önüne sermiş olacaktır. Bu da malzemenin yalın halde duruşundan daha nitelikli ve daha güzel görünmesine vesile olacaktır.

Mağazadaki Her Ürünün Tanıtılması

Mağaza dizaynı yapmak isteyen bireyler mağazadaki her mahsulün tamamı olmasa da; belli parçasını göz önüne sermek zorundadır. Çünkü alıcıya daha iyi bir hizmet sunmak ve aradığını istediği biçimde rahatça bulması için; mağazada bulunan her mahsulün tanıtılması ve belli kısmının sergilenmesi oldukça ehemmiyetlidir.

Uygun Raf Seçiminin Önemi

Minik bir mağazada çok fazla ürün bulunuyorsa, duvara monteli raflardan alınarak; daha fazla alan kalmasına ve mağaza içerisinde rahat dolaşılması sağlanabilmekte. Bunun yanında bu husus çalışanlarında daha rahat hareket etmesine ve etrafın kumpaslı görünmesine bereketli olacaktır. Her mağazanın büyüklük ve minikliği hesap ederek en uygun raf tercihi yapılabilmekte.

 

Mağaza Dizaynı Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Dizayn hizmetimizi fiyatlandırırken genellikle ürün sayısı; mağaza alanı ve tüm satın almayı etkileyecek süreç hesaplanırken; bizler tarafından da malzeme ve emek çerçevesinde maliyetler tanımlanmaktadır. Sizler de mağaza dizaynı ve mağaza tasarımı için maliyet almak isterseniz; Pius Ajans ile bağlantıya geçmeniz yeterlidir.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png