Konforlu bir etraf bürodaki yararlılığı çoğaltıyor. Konforu sağlamanın en temel noktası ise düzgün sandalye ve masa tercihidir. Çalışan evine gittiğinde sırt ve bel ağrısını yatamıyorsa bu netlikle çalışanın faydasını düşürecektir. Sırt ve bel dayanaklı sandalyelerin tercihi tasarımızda ehemmiyetli bir yer yakalamalıdır.

Büro masalarının ebadı da öteki bir ehemmiyetli mevzudur. Çalışanlarınıza yeterli alan verdiğinizden emin olun. Büronuzun alanı yettiğince usluca tasarımlanmış masaları kullanarak iş yapılması için olabildiğince büyük alanlar vazgeçin. Dar alanlarda çalışmak rahat sezemediğiniz için üretkenliği eksiltecektir.

Ayrıca, ışıklandırma, havalandırma, dışarıyla irtibatımı kesmeyecek ama dikkati de dağıtmayacak pencereler, ortak çalışma bölgeleri de öbür ehemmiyetli mevzulardır. Büronuzun tasarımını değiştirirken veya sıfırdan dekore ederken bu dediğimiz noktalara yeteri kadar özen gösterirseniz galibiyetle bir tasarım düzeyini atlatmışsınız demektir.

 

Açık Ofis Nedir?

Birden fazla çalışanın bir arada olmasını sağlayan, duvarların ve odaların olmadığı, masa rakamlarının çalışan rakamına göre ayarlandığı büro kumpasıdır. Geniş alanları faydalı bir biçimde kullanmak için sarih büro tasarımlarına müracaat edilebilir. Ayrıca, sarih büro tasarımının parasal olarak da bir hayli avantajı vardır. Her çalışan için bir oda tahsis edildiğinde ekstra duvarlar, aydınlatma personellerine gider yapılması gerekecektir. Bu tip bürolarda çalışanların bir arada olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Dünyada sarih büro tasarımını uygulayan bir hayli zaferle işletme vardır. Sarih büro tasarım misallerini sizler için derledik. Sizin büronuza en uygun olan tasarımı buradan seçebilirsiniz.

 

Modern Ofis Tasarımları

Çağdaşlaşma konutlarımızı sardığı gibi çalışma alanlarımızı, günümüzün bir haylisini geçirdiğimiz bürolarımızı da sarmış gidişatta. Dünyada ve ülkemizde çağdaş büro tasarımlarını görmek muhtemeldir. Ayrıca çağdaş büro stili markanız hakkında kullanıcılara, alıcılara ön görü sağladığı için işletmeler çağdaş büro dizaynına oldukça ihtimam göstermektedir.

 

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Etmeniz Gerekenler

Ofis tasarımında dikkat etmeniz gereken ilk ayrıntı, faaliyet alanınızı en iyi biçimde yansıtacak mobilyaları seçmektir. Misalin resmiyetin önde olduğu bir iş yapıyorsanız, seçtiğiniz renklerin, aksesuarların ve mobilyaların daha ağır ve çağdaş olmasına dikkat etmelisiniz.

Mekânın ebadı dekorasyonun ehemmiyetli ayrıntıları arasındadır. Ufak bir büroda kullanacağınız büyük mobilyalar, alanı daha basık ve sıkışık gösterebilir. Bu sebeple ferah bir çalışma etrafı için mekânın miktarlarına uygun mobilya seçmelisiniz.

Duvar rengi, dükkânında yararlılık ve psikolojik rahatlık için oldukça ehemmiyetlidir. Sarih renkler büronun daha geniş, rahat ve ferah görünmesini sağlar. Ayrıca yaratıcılığın ve performansında çoğalmasını istiyorsanız bej, sarih gri, beyaz, krem ve fildişi gibi renkler kullanmalısınız.

Çalışanların daha rahat ve yararlı çalışabilmesi için mobilyalarında konforlu ve nitelikli olması gerekiyor. Özellikle masa ve sandalyelerin ideal ebatlarda ve fonksiyonel yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Büro aydınlatmanızı seçerken,  çok aydınlık ya da çok karanlık olmamasına dikkat etmelisiniz. Büronun ebadı ve eşyaların rengine göre en uygun aydınlatmayı sınayarak seçmelisiniz.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png