Reklam ve tanıtım sektörü her geçen gün çoğalış gösteren bir sistem çerçevesinde; geniş piyasa alanına dağılmış vaziyettedir. Bu gidişatta piyasa sektöründe yer alan farklı tabela sistemleri de; geniş bir iş sahasına hitap etmektedir. Çok fazla bireyin yer aldığı ve istihdam alanı sağlayan bu sektör üzerinde; tabela sistemleri de büyük ehemmiyet kazanmaktadır. Tabela alternatiflerinin arasında yerini alan ve günlük süreçte her biçimde karşımıza çıkan yönlendirme tabelası yaşamımızda çok büyük basitlikler sağlamaktadır.

Yönlendirme tabelaları genellikle kamu alanlarının ortak kullanım noktalarında, okul yönlendirme tabelaları, iş merkezleri, park yönlendirme tabelaları gibi alanlarda; basitlikle gidilmek istenen yere erişilmesini sağlayan ismi üstünde yön veren tabelalardır. Holding, iş merkezleri, bürolar, fabrika alanları, bunun gibi müessese girişleri; hangi katta hangi ünitenin yer aldığına dair gösterge emelli yönlendirme tabelası yer almaktadır. Tabelaların imali esnasında kullanılan ana malzeme alüminyumdur.

Yönlendirme tabelalarında ki maliyet listesi, içeriğinde kullanılan malzemenin niteliğine göre biçim alır. Genellikle tabelaların yapımında kullanılan malzemeler vinil, alüminyum ve polikarbon olarak nitelenmektedir. Yön bulma, bilgilendirme ve tanıtım emelli kullanılan yönlendirme tabelalarının genel kullanım amacı; kaliteli cemiyet oluşturmak, bilgilendirme, yönlendirme, tanıtım gibi konulardır. Aynı zamanda malzeme mevzusuna dikkat edilmesinin ehemmiyeti de oluşabilecek görüntü kirliliklerini ortadan kaldırmak, uzun yıllar yenilenme gerektirmemesini sağlamaktır.

 

Yönlendirme Tabelası Nerelerde Kullanılır?

Özellikle kalabalık veya çok bilinmeyen civarlarda bireylerin gitmek istedikleri yerlere erişmesine yardımcı olan bu tabelalar; bir hayli tabela arasında en fazla kullanılan çeşittir. Büyük şirketlerin binalarında, hastanelerde olabildiği gibi dış mekânlarda; kafe, sinema veya başka bir mekânı da işaret edecek biçimde tasarımı yapılabilmektedir.

Manipülasyon tabelalarının üretiminde çok muhtelif malzemeler kullanılmaktadır. Metalden ahşaba kadar garklı seçenekler ile bu tabelanın tasarımı yapılmakta.

Tabela İmalat Aşamaları Nelerdir?

Firmamız son derece alıngan bir biçimde tam pano ve reklam unsurlarını yapım ederken; çağdaş teknikler kullanmaktadır. En gelişmiş teknolojik unsurların Entegre etmiş olduğu imal kuruluşumuzda bilgisayar tabanlı projeler ile çalışmaktayız. Bu nedenle bize müracaat edildiğinde ilk evvel bir fizibilite çalışması yapılmaktadır. Alıcımızın panoyu veya reklam unsurunu yerleştirmek istediği yer uzman kadromuz tarafından araştırılarak muhtelif ölçümler asıllaştırılmaktadır. Ayrıca zemin etüdü yapılarak reklam panosunun veya tasarımın nasıl yerleştirileceği; mevzusunda alıcımız ile görüş birliği sağlandıktan sonra imalat safhalarına geçilmektedir. İmalat evrelerinin ilk kısmında tasarım cinsi ve kullanacak olan malzeme çeşidi gelmektedir. Yeniden alıcımızın arzı ve bizim nasihatlerimiz noktasında bilgisayar tabanlı olarak; çizimler asıllaştırılmakta onay sürecinden sonra imalat çok kısa bir müddette sıfır yanılgı hissesiyle ortaya konmaktadır. Tüm bu duyarlı tabela imalat düzeyleri sürecinin tamamında teknik kadromuz aralıksız olarak teftişlerde bulunmakta; alıcı memnuniyetini artırabilmek için geri dönütler alınarak gerekirse revizyonlara gidilmektedir.

 

Yönlendirme Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Manipülasyon tabelalarında dayanıklılık ve uzun ömürlü olması için en iyi nitelikten yapılması gerekmektedir.

Manipülasyon veya işaret tabelasının çok fazla çeşidi bulunmaktadır. Tercih yaparken markaya en uygun biçiminin seçilmesi lüzumludur. Zira kesintisiz göz önünde olan bu tabelalar şirketin kurumsallığını; veya profesyonelliğini gösteren en büyük reklam taşıtlarıdır.

 

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png