Tabela Sistemleri ışığı iletkenlik gibi koşulunu olmasından dolayı sıklıkla kompozit malzemeler kullanılmakta. Bu tabela cinsinin tasarımı, yapım malzemesi ve montajının iyi biçimde yapılması uzun ömürlü olmasını ciddi oranda tesirler. Lüzumlu bakım ve onarımları yapılan ışıksız tabelalar uzun seneler süresince hizmet vermeye devam eder. Işıksız tabela yapımı yapan işletme tercihinde kendini piyasada ispatlamış şirketler ile çalışmak size fayda sağlayacaktır. Doğru şirket tercihi tabela tasarımının hem daha özgün olmasını hem de tabelanın uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Işıksız Tabela Sistemleri Biz şirket olarak uzun senelerdir galibiyetle bir tabela hizmeti sunmaktayız. Tüm tabela çeşitleri için binleri aşan alıcı profiline ve on binleri aşan tabela misaline sahip bir işletmeyiz. Her cinsten ışıksız tabela lüzumunuz için bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

 

Işıklı Tabela Nedir?

Tabelaların görselliği için ışık oldukça ehemmiyetlidir. Işıklı tabela sayesinde görsellik ön tasarıya çıkmaktadır. Özellik ile gece olduğu zaman tabelaların kendilerini belirli etmesi, çevresini dikkatini çekmesi gerekir.

Işıklı tabelalar birçok modele sahiptir. Kayan yazı tabela, kutu harf tabela, pleksi kutu harf tabela gibi birçok model ışık için uygun gidişatta bulunmaktadır. Reklam için tabela oldukça ehemmiyetli bir noktada bulunmaktadır. Tabela sayesinde alanın kimliği, misyonu ve vizyonu gibi etkenler etrafa oldukça galibiyetle bir biçimde yansıtılmaktadır. Işıklı tabela modelleri reklam için oldukça ehemmiyetlidir. Görüntüsüyle gece dikkat toplayan bu tabelalar, bu operasyonu gündüz gerçekleştirebilmektedirler.

Nitelikli malzemelerin kullanımı her tabelada olduğu gibi ışıklı tabelada da oldukça ehemmiyetlidir. Nitelikli malzemelerin kullanımı ile yapılan ışıklı tabela, uzun bir ömre sahip olur ve ışık vermeye devam eder. Bu sayede hem reklam için hem de maliyet için karlı bir vaziyet ortaya çıkar.

Kaliteli ve profesyonel bir biçimde üretilen ışıklı tabelalar uzun bir ömre sahiptir. Bu sayede sizlere de maliyet mevzusunda basitlik sağlamaktadır.

Tabela uygulanacak alanın fizibilitesi firma yetkilileri ile belirlenir. Boyutlar, görseller ve gerekli tüm bilgileri toplanır. Tasarım, firma tarafından sağlanan logonun firma rengine göre profesyonel grafik sanatçıları tarafından hazırlanır. İstanbul Tabela,  tercih ettiğiniz modele göre işlem maliyetini hesaplayarak fiyat teklifini iletir. Güç kaynağı, elektrik bağlantısı ve LED maliyetlerine göre hesaplanmalıdır.

 

Totem Tabela

Uygulanacak yer önceden belirlenmelidir. Boyutlar, görseller ve gerekli tüm bilgileri toplanır. Tasarım, firma tarafından sağlanan logonun firma rengine göre profesyonel grafik sanatçıları tarafından hazırlanır. Tercih edilen modele göre malzeme maliyeti ve işçilik hesaplandıktan sonra firmamız tarafından fiyat teklifi hakkında bilgilendirme yapılır.

İstanbul Tabela, şirketinizin reklam imajını vurgular. Hava hacmine göre üretim yapılır. Zemin totem tabelanın uzunluğuna göre bir ankraj açılır ve ağırlığı taşıyacak beton bir dübel hazırlanmakta. Betonun içine çelik ankraj temeli uygulanır. İstanbul Tabelacı  ürettiği totem tabelalar, somun ve cıvata sistemi ile temele sabitlenmektedir. Totem tabela, Alikoband kompozit çelik boru üzeri kasa olarak değişir.

 

Çatı Tabelası Nedir?

Değişik tabela modelleriyle mukayese edildiğinde, uzaktan bakılan çatı tabelası farklı bir tasarım ebadına sahip olduğundan daha yüksek bir konuma yerleştirilerek büyük boyutta üretilmektedir. İstanbul Tabela, çatı tabela hizmeti alan kuruluş veya şirketler için öncelikle tabelanın sergileneceği alanlarda fizibilite çalışmaları yapmaktadır. Diğer tabela modellerine göre boyutunun büyük olması ve diğer tabela türlerine göre daha fazla rüzgâr alması nedeniyle bu tabelaların montajı diğer tabelalara göre daha dikkatli ve daha kaliteli montaj gerektirir. Tabela üzerinde kullanılan kutu harflerin yüksekliği, tabelanın okunma mesafesi, binanın kat sayısı ve tabelanın kat büyüklüğü gibi hesaplamalar yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

İstanbul Tabelacı daha geniş bir görüş mesafesi ve daha fazla insana ulaşmak için, yüksek binalara yaygın olarak yerleştirilen çatı tabelaları, binanın yüksekliği ile orantılı olarak tasarlanmalıdır. Bu binaların yükseklik özellikleri sayesinde tabelanız anında fark edilmekte. Karayolları ve yüksek alanlarda yaygın olarak kullanılan çatı tabelaları profesyonelce tasarlanmakta ve sert hava koşullarına uygun malzeme seçilmektedir. Dış mekânlarda her türlü hava koşulunda kullanılan çatı tabelalarının dayanıklılığı uzun süreli kullanılmasını sağlar.

Zemin çeşitleri, alüminyum panel üzerindeki kutu harfler ve alikobandlar üzerindeki kutu harflerdir. Harflerin alt kısmı alüminyum cnc kesim argondan yapılmakta. Ön yüzeyi ise aydınlatma sistemi olduğundan 5mm, 10mm, 20mm vb. boyutlarındadır kalınlıktaki pleksiglas ile kaplanmaktadır. Ömür açısından harfler ve alt tabla elektrostatik fırın ölçülerinde olmalıdır. Rar kodu ile istenilen kurumsal renkte boya işlemi yapılmaktadır.

Tabela uygulanacak alanın fizibilitesi firma yetkilileri ile belirlenmektedir. Boyutlar, görseller ve gerekli tüm bilgileri toplanır. Tasarım, firma tarafından sağlanan logonun firma rengine göre profesyonel grafik sanatçıları tarafından hazırlanır. İstanbul Tabela,  tercih ettiğiniz modele göre işlem maliyetini hesaplayarak fiyat teklifini iletir. Güç kaynağı, elektrik bağlantısı ve LED maliyetlerine göre hesaplanmalıdır.

 

Kutu Harf Tabela Nedir?

Kutu harf tabela insanların istek ve gereksinimlerine göre; istenilen boyutlarda hazırlanabilen kutu harf tabela; belirtilen boyutlarda kesilmelidir. Genellikle el emeği gerektiren kutu harf tabela, reklam ve tanıtım alanı için bir daha tesirli alan yaradılışı olmaktadır.

Kutu harf tabela oluşturulmadan evvel, tasarım kısmı ile başlar. Kullanacak malzeme tertip ettikten sonra Router ve Lazer desteği ile; harfler belirtilen büyüklükte kesilmektedir. Böylece bu harfler kullanılan mahsule göre boyanmakta ve boya tercihinde hava şartları dikkate alınmaktadır. Nitelikli boya, izlerin paslanmasını ve deforme olmasını önler. Kutu harf tabela, tasarıma göre imal edilip. Başka hoş bir güzergâhı ise değişik kabartma harfe göre daha uygun maliyeti olmasıdır.

Kutu harf tabela en iyi firma isimlerini tanıtan cinslerdir. Bu işler iç ve dış civarlarda çok rahattır ve alıcıları doğrudan tesirler genellikle büyük ebatlarda yapılırlar. Böylelikle bir hayli çeşide sahip olan bu reklam, ince duruşlarıyla bir hayli alıcımız tarafından seçimi ve alışveriş için idealdir. Renkleri ve şirket logolarını çok iyi ortaya koyuyor. Bu, markanın insanların meşgul olduğu yerlerde dahi fark edilmesini sağlar. Parlak renklerle yapılan tasarımların, işletmenin reklamını yapmak için en tesirli usuldür. Tabela panoları ile en yoğun yerlerde dahi marka bilinirliğinizi çoğaltma imkânınız vardır.

//pius.com.tr/wp-content/uploads/2019/08/logo2.png